טיפול בדיכאון אחרי לידה

רבים מצפים מאמהות טריות להיות מאושרות עם התינוק החדש שלהן. אך האמת היא שההורמונים המשתנים, הגוף התשוש, העייפות, האחריות הכבדה והכאבים יכולים לגרום לתופעה שאינה מאוד נדירה: דיכאון / חרדה אחרי לידה.

גם גברים וגם נשים יכולים לסבול מדיכאון אחרי לידה, אם כי דיכאון אחרי לידה נפוץ יותר בקרב נשים. נשים רבות חוששות לפנות לעזרה בשל החשש שישפטו אותן או יעריכו אותן פחות אם הן יודו בקושי הגדול שהן חוות. פעמים רבות, אימהות החוות דיכאון אחרי לידה מפתחות חשש שהן אינן אימהות טובות דיין ותפיסות עצמיות שליליות המעמיקות את הדיכאון.

פנייה לטיפול היא הצעד הראשון בהתמודדות עם הדיכאון והתחלת תהליך ריפוי.

דיכאון אחרי לידה

כיצד מטפלים בדיכאון אחרי לידה?

נשים הסובלות מדיכאון אחרי לידה אינן יודעות למי נכון לפנות במצב הזה. האם זהו מצב פסיכיאטרי? פסיכולוגי? האם צריך ללכת לטיפול ארוך-טווח ולדבר על כל הקשיים, או לחפש טיפול ממוקד ומהיר יותר? 

טיפול CBT מציע שיטות בדוקות ומוכחות מדעית להתגברות על דיכאון אחרי לידה בתוך 10-20 טיפולים בממוצע. במסגרת הטיפול נלמד יחד לזהות דפוסים מחשבתיים בעייתיים, להגביר את המוטיבציה ושמחת החיים ולחזור להיות אימהות מאושרות, כמו שתמיד חלמתן להיות.

בשל הדחיפות של הטיפול בדיכאון אחרי לידה, CBT היא השיטה המומלצת ביותר לטיפול בדיכאון אחרי לידה. מנגנוני ההתמודדות הנלמדים בחדר הטיפולים ילוו אתכן גם בהמשך חייכן ויעזרו לכן להתמודד עם מגוון אתגרים. 

דיכאון אחרי לידה

לתיאום שיחת ייעוץ

הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

Call Now Button דילוג לתוכן