דיכאון בינוני

מתקשים לקום מהמיטה? מרגישים אפטיה, אדישות וחוסר תוחלת בחיים? קודם כל, כל הכבוד שהגעתם לכאן! חיפוש עזרה הוא הצעד הראשון והחשוב ביותר בתהליך הריפוי. אני יודעת שזה דורש המון מאמץ, אומץ וכוח רצון לנסות להבין מה קורה לכם ואיך אפשר לעצור את זה.

שנית, חשוב לי שתדעו שאתם לא לבד. גם אם עכשיו כשהכול מרגיש חסר משמעות וקשה, התחושה הזאת עוד תעבור. השמחה והמשמעות עוד תחזור לחיים שלכם.

שלישית, יש טיפול. עשרות אלפי אנשים עובדים כל יום כדי לפתח ולשכלל שיטות חדשות וטובות יותר לטיפול בדיכאון בינוני כך שגם אתם תוכלו לחזור לחיים נורמליים, מספקים ומאושרים. אל דאגה קיימות מגוון רחב של שיטות טיפול שונות כמו טיפול CBT, טיפול בדיכאון ללא תרופות, טיפול באמצעות תנועה וכדומה.

איך ניתן לדעת אם אני סובל/ת מדיכאון בינוני/קל?

הסובלים מדיכאון בינוני, מרגישים לעיתים קרובות כאילו הכל חסר משמעות וריקני. הרגלי האכילה והשינה משתנים, הביטחון העצמי נפגע ורגשות אשם ופחד מציפות אותם. אנשים רבים מדווחים על חוסר הנאה מפעילויות שגרמו להם בעבר להנאה כמו אוכל, חברה, ופעילויות פנאי. אם אתם מזדהים עם התיאור הזה, ייתכן שאתם זקוקים לטיפול בדיכאון קל/בינוני.

חשוב לדעת שדיכאון בינוני זו לא הגדרה קלינית, אלא תיאור של הספקטרום הגבוה של דיכאון ארוך טווח בעצימות נמוכה (דיסתימיה). ללא טיפול, דיכאון יכול להימשך שנים ארוכות ולפגוע באופן משמעותי בחיי החברה, העבודה והלימודים. מהרגע שהבנתם שאולי אתם בדיכאון קל או בינוני, מומלץ לפנות לטיפול במהירות האפשרית.

סיכויי ההחלמה

סיכויי ההחלמה של אנשים הסובלים מדיכאון קליני הם מאוד גבוהים! מרבית האנשים הסובלים מדיכאון ברמה בינונית יחלימו בשלב זה או אחר, בין אם לבדם, בעזרת קרוב משפחה, חבר או בעקבות טיפול בידי מומחה. עם זאת, חשוב לדעת שליווי מומחה מקצר באופן משמעותי את זמן ההחלמה ומסייע במניעת הידרדרות נוספת.

דיכאון שהוא בינוני זו לא בעיה פסיכולוגית? למה את אומרת "סיכויי החלמה"?

דיכאון בינוני הוא מצב חיים שנקלעים אליו אנשים שלא באשמתם, בהם כדאי לטפל על מנת למנוע החמרה ופגיעה באיכות החיים לאורך זמן.

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  מה הוא טיפול CBT לדיכאון בינוני?

  טיפול CBT בדיכאון מתבצע באמצעות טכניקה העובדת בו זמנית על שני דפוסים עיקריים: דפוסי חשיבה ודפוסי התנהגות. תחילה על ידי העלאת המודעות לדפוסי החשיבה הפנימיים וטיפול בדפוסים מזיקים ומעוותים. הטיפול מעניק כלים לזיהוי דפוסי חשיבה שליליים ו"לתפוס מהם מרחק בריא" על מנת לאפשר לביטחון העצמי להיבנות מחדש ולדפוסי חשיבה חיוביים לקבל הכרה ולגיטימציה פנימית. במקביל הטיפול מכוון לשינוי דפוסי התנהגות ומחזק את יכולת ההנעה הפנימית במטרה ליצור אורח חיים בריא פסיכולוגית.

  טיפול בחרדות CBT היא טכניקת טיפול בפחד גבהים, חרדת טיסה, טיפול בפחד מכלבים, חרדת בחינות ועוד.

  אם אתם סובלים ממחשבות אובדניות או חושבים לסיים את חייכם, זכרו שאתם לא לבד, אנא פנו לעזרה מקצועית – ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) טל' : 1201

  טיפול CBT בדיכאון אינו מחליף ליווי עם פסיכיאטרי או פסיכולוגי צמוד.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן