טיפול בדיכאון קל

כמה אנשים אתם מכירים שאומרים שהם מדוכאים או בדיכאון? למרות שהשימוש במושג דיכאון משמש אנשים רבים לרוב האנשים צוחקים בהסכמה או מגלגלים עיניים, אך תתפלאו, כמעט 30% מהאנשים בישראל סבלו בשלב כזה או אחר מדיכאון קל או דיכאון בינוני (מאובחן ולא מאובחן) ולעיתים אף פונים לטיפול בדיכאון קל/בינוני.

טיפול בדיכאון קל – איך אפשר לדעת אם אני סובל/ת מדיכאון קל?

טיפול בדיכאון נדרש כאשר האדם שרוי בתוך תחושה מתמשכת של עצבות ומלנכוליה, רגשות אשם או ביטחון עצמי נמוך, חוסר הנאה (אנהדוניה) ושינויים בתפקוד כמו חוסר שקט/ עייפות קיצונית, הפרעות שינה ועוד. בניגוד לדיכאון קליני (מג'ורי) המתבטא בדיכאון קשה ועמוק למשך 3-6 חודשים, אנשים הסובלים מדיכאון קל יכולים להציג רמות שונות של תפקוד. חלקם יקומו כל בוקר בלי חשק אבל יצאו לעבודה וללימודים, יקיימו קשרים חברתיים מסועפים אך ללא הנאה וסיפוק מהקשר. יצליחו להציג אשליה של תפקוד כלפי העולם החיצוני ואילו אחרים יתקשו לקום בבוקר ולצאת מהמיטה, יסתגרו מהעולם וימעטו לתקשר עם חברים או משפחה. מחשבות על מוות וחולי נפוצות מאוד.

סוגי דיכאונות

ישנם סוגים רבים של דיכאונות: דיכאון תלוי אירוע (דיכאון אחרי לידה / דיכאון עונתי) הפרעת מצב רוח דו-קוטבית (מאניה-דיפרסיה), דיכאון מג'ורי, דיסתימיה (דיכאון קל/בינוני מתמשך), דיכאון פסיכוטי ועוד.

ההבדלים בין סוגי דיכאונות מתבטאים בסיבה לדיכאון, בסוג הסימפטומים, במשך הסימפטומים וחומרתם. תחת ההגדרה של 'דיכאון קל' ניתן למצוא אנשים הסובלים מדיכאון תלוי אירוע ודיכאון מתמשך (דיסתימיה). טיפול בדיכאון בינוני/קל בד"כ לא נעשה באמצעות תרופות אלא באמצעות הליכה לטיפול ממוקד.

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  מהו טיפול בדיכאון קל?

  מרבית האנשים שאובחנו בדיכאון קל יחלימו מהמצב, בין אם בעקבות טיפול ובין אם באופן ספונטני- אולם טיפול בד"כ יקצר את תקופת ההחלמה באופן דרמטי. טיפול בדיכאון קל כמעט לעולם לא יבוצע באמצעים פסיכיאטריים-תרופתיים אלא באמצעות טיפול פסיכולוגי.

  שיטת CBT נחשבת השיטה הטובה ביותר לטיפול בדיכאון, הן מבחינת האורך והן מבחינת התוצאות.

  טיפול CBT בדיכאון שם את תשומת הלב על בניית הרגלי חיים בריאים ובחזרה לרמת פעילות בריאה. הטיפול בונה את הביטחון עצמי ואמונה בעולם ובעתיד. טיפול בדיכאון קל ודיכאון בינוני באמצעות שיטת CBT מתאים לכל סוגי האוכלוסיות החל מילדים ובני נוער, בוגרים ואוכלוסיית הדור השלישי. CBT גם מטפל בהצלחה בפחדים וחרדות קשות או קלות כמו טיפול בפחד גבהים, חרדת טיסה וחרדת בחינות.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן