טיפול בפחד קהל

מהו טיפול בפחד קהל?

אולי שמעתם את הבדיחה שיש אנשים שמעדיפים למות ולא לתת הספד בהלוויה. עבור רובנו, התיאור הזה מוגזם, אך רבים יסכימו שדיבור בפני קהל היא סיטואציה מלחיצה ולא נעימה.

רובנו מרגישים מידה של חשש עצבני כשמתכוננים לדבר או להופיע מול קבוצה. אך מי שמתמלא ברגשות אימה וחרדה במצב כזה המונעים ממנו לעשות את עבודתו כשורה עלול לסבול מפחד קהל אמיתי. במצב זה רצוי לפנות לטיפול בפחד קהל. 

כיצד מטפלים בפחד קהל?

הפחד מדיבור או הופעה בציבור, המכונה לעתים קרובות פחד במה, גובה מחיר עצום בביטחון העצמי וההערכה העצמית וגורם לאנשים מסוימים לעזוב את הלימודים או את העבודה או לוותר על קידום רק כדי להימנע מדיבור בפני קהל. ומכיוון שהם מרגישים נבוכים, אנשים נוטים לשמור את הפחד שלהם בסוד, אפילו מבן זוג, בני משפחה קרובים או חברים.

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  טיפול בפחד קהל- להתגבר על הפחד שלך

  אין ספק שאימון על כושר דיבור, שפת גוף וכתיבת נאומים יכולה לעזור לאנשים הסובלים מפחד קהל . אך לעיתים, כאשר הפחד משתק מדי ומפריע בהתקדמות בחיים (לדוגמא בעבודה או בלימודים) חשוב לפנות לעזרה מקצועית, לטיפול בפחד בקהל במטרה לעבוד על הפחד – ולנצח אותו. 

  ניתן להתגבר על הפחד בעזרת תיקון התפיסות, האמונות, המחשבות, הדימויים והתחזיות השליליות הקשורות לדיבור או הופעה בציבור. לעתים קרובות מועיל לחשוף את הפחדים העמוקים יותר הקשורים ליכולת שלנו להראות פגיעות ולהיחשב פחות מושלמים. ללמוד לקבל את עצמינו ולא להרגיש שאנו צריכים להוכיח את עצמינו לאחרים – זה הוא שורש הריפוי.

  מומלץ ללמוד מיומנויות להפחתה ולניהול הפחד והחרדה ולא להיעזר בשימוש בתרופות אם אפשר להימנע מכך. כמו כן, קריטי ללמוד שיטות קוגניטיביות התנהגותיות כדי לעצור את מעגל ההימנעות ממצבים מפחידים.

  מי שמוכן להפסיק להימנע מהפחדים וללמוד מיומנויות חדשות להתגברות על פחד במה ימצא לעצמו את המקום הנכון ביותר במסגרת טיפול קוגניטיבי-התנהגותי. מנגנוני ההתמודדות הנלמדים בחדר הטיפולים ילוו אתכם גם בהמשך חייכם ויעזרו לכם להתמודד עם מגוון אתגרים. 

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן