טיפול CBT

CBT הינו טיפול יעיל קצר מועד שמשפר את איכות החיים ויכול לעזור לאנשים שמתמודדים עם התמכרוית, הפרעות אכילה, הפרעה OCD, הפרעת דחק פוסט טראומטית, חרדות, דיכאון ועוד… מטרתו של טיפול CBT היא לשנות דפוסי חשיבה מגבילים לדפוסים חדשים מעצימים וחיוביים יותר בצורה יעילה ונטולת תופעות לוואי.

השינוי יכול להתחיל כאן. חייגו או תאמו ייעוץ ראשוני.

מטפלת CBT - למי מתאים הטיפול?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי מתאים לכל מי שזקוק לעזרה או מתמודד עם בעיה ספציפית כמו חרדת בחינות, חרדה חברתית, דיכאון, פוביות למיניהן, תקיעות וכד'. במהלך הטיפול, אני עשויה לבקש מכם להכין שיעורי בית – פעילויות, קריאה או פרקטיקות המבוססות על התרגול במהלך מפגשי הטיפול – ולעודד אתכם ליישם את מה שאתם לומדים בקליניקה, גם בחיי היומיום שלכם. הגישה שלי תהיה תלויה במצב ובהעדפות הספציפיות שלכם. במסגרת האימון האינטגרטיבי אני משלבת טיפול CBT עם שיטות טיפול אחרת – למשל טיפול בינאישי, המתמקד במערכות היחסים שלכם עם אנשים אחרים.

בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) אנו לומדים על הקשר בין המחשבה – הרגש – ומעשה על ידי זיהוי המחשבות שלנו והפרשנויות שלנו לאותן המחשבות. בעזרת תרגול ושימוש בכלים בהם אנו מתנסים בקליניקה, נתרגל לחשוב בצורה מועילה ונכונה.

הידע והניסיון שרכשתי לאורך השנים מאפשרים לי לשלב בין השיטות ולהתאים את עצמי לכל אחת ואחד באופן אישי.
אנו יוצאים יחד למסע מופלא של גילוי עצמי, גדילה וצמיחה תוך רכישת כלים להתמודדות בחיים גם בשנים הבאות.
אני מאמינה שלכל אחת ואחד מגיע להיות מאושר/ת ומסופק/ת.
אני כאן לעזור לך לגלות שזה אפשרי

טיפול CBT בחרדות

  השאירו שם וטלפון להתייעצות עם איילת

  מה עושה מטפלת CBT?

  מטפלת CBT מתמקדת בדרך כלל בבניית הרגלי חיים בריאים ומציג תוצאות בשטח בתוך זמן קצר (10-20 טיפולים בממוצע). הטיפול כולל גם סיוע בהערכה מחדש של אמונות שליליות לגבי העצמי,
  העולם והעתיד שמובילים לעיתים קרובות לתחושת דיכאון. 

  טכניקת הטיפול ב-CBT עובדת בו זמנית בשני מישורים חשובים: דפוסי חשיבה קוגניטיביים ודפוסי התנהגות. 

  טיפול קוגניטיבי-התנהגותי הוא תהליך העלאת המודעות לדפוסי החשיבה הפנימיים וטיפול בדפוסים מזיקים ומעוותים. במסגרת טיפול בחרדה וטיפול בדיכאון נעבוד על מודעות עצמית אמיתית למחשבות ודפוסי מחשבה, נלמד לזהות דפוסי חשיבה שליליים ו"לתפוס מהם מרחק בריא" על מנת לאפשר לביטחון העצמי להיבנות מחדש ולדפוסי חשיבה חיוביים לקבל הכרה ולגיטימציה פנימית. נלמד כיצד לשנות דפוסי התנהגות ונעבוד על יכולת ההנעה הפנימית במטרה ליצור אורח חיים בריא פסיכולוגית.

  לעיתים קרובות במהלך הטיפול תלמדו טכניקות כגון הרפיה, התמודדות, חוסן, ניהול מתח ואסרטיביות. במהלך הטיפול אעודד אותכם לדבר על המחשבות והרגשות שלכם אני אדע כיצד לעזור לכםלכם להרגיש יותר בטוחים ונינוחים בשביל להיפתח.

  טיפול בדיכאון

  מטופלים כתבו

  מטפלת cbt – וכמובן גם מטפל בשיטה ממוקדת המטרה והאפקטיבית להפליא – הם הכתובת הנכונה לפתרון מצוקות רגשיות שונות. בפרט מומלץ להיעזר ביכולות המקצועיות של מטפלי cbt כדי לפוגג חרדות מכל הסוגים, וכן על-מנת להצליח להתמודד עם דיכאון. השם cbt הוא ראשי תיבות של הביטוי Cognitive Behavioral Therapy, וזו גם מהות הטיפול – התייחסות לפן הקוגניטיבי ולהיבט ההתנהגותי שמהווים את המקור לקושי הרגשי, לחרדה או לדיכאון. זיהוי דפוסי החשיבה וההתנהגות שלא תורמים לאדם אלא להפך, פוגעים בו, ונטרולם מובילים לשיפור של ממש באיכות החיים.

  תחומי הטיפול העיקריים של מטפלת cbt הם כאמור חרדות ודיכאון. בין השאר ניתן לסייע באמצעות ה-cbt למי שסובלים מחרדת בחינות, לאנשים שנמנעים מטיסות עקב חרדה, לכל מי שנדרש להופיע בפני קהל ונתקף בפחד משתק, במקרים של חרדת כלבים (או בעלי חיים אחרים) ועוד שלל חרדות. בהקשר זה כדאי לדעת כי שכיחות החרדות בקרב האוכלוסייה הכללית נמצאת במגמת עלייה וכבר עברה, לפי הערכות שונות, את ה-5%. בפרט סובלים מהפרעות חרדה צעירים וצעירות בגילאי 18-25 – בקרב קבוצה זו השכיחות מוערכת בכ-15%.

  מצבי מצוקה נוספים שבהם מטפלים ומטפלות ב-cbt יכולים לספק פתרון יעיל הם דיכאון, לרבות דיכאון אחרי לידה, קשיים חברתיים (שבלא מעט מקרים נובעים מרמה כזו או אחרת של חרדה חברתית), הפרעת דחק פוסט טראומתית (PTSD) וכן קונפליקטים קשים בזוגיות.

  היתרון העיקרי של טיפולים התנהגותיים קוגניטיביים הוא היעילות הרבה שלהם. כתוצאה מכך ניתן במרבית המקרים להשלים את התהליך שיפתור את הבעיה ב-10 עד 20 מפגשים. כשלוקחים בחשבון את העובדה שטיפולים פסיכולוגיים "מסורתיים" יכולים להימשך שנים רבות, אין פלא שיותר ויותר מטופלים בוחרים בשיטה זו. 
  למרות שמדובר בטיפול קצר מועד, השינויים בתפישה ובהתנהגות יציבים מאוד, כך שהשגרה החדשה והטובה יותר שמושגת בעקבות הטיפול נשמרת גם לאחר סיום התהליך.

  איילת צברה ניסיון רב בטיפולים במגוון רחב של מצוקות. היא מתמחה בטיפולי CBT לילדים, מתבגרים ובני נוער ונותנת מענה למגוון בעיות של מבוגרים בשלבים שונים של החיים.

  איילת ידועה בזכות היכולת להיות יעילה בדרך לזיהוי המדויק של מקורות הקושי הרגשי והיכולת להניע תהליכי שינוי של אותם דפוסי חשיבה שגויים בצורה מהירה פרקטית ורגישה.

  צפו במגוון ההמלצות שכתבו המטופלים של איילת.

  עם השנים איילת למדה את הייחודיות של תושבי העיר שחיים בסביבה מהירה, דורשנית ומאתגרת מאוד. השיטה האינטגרטיבית כבר סייעה לתל אביבים בכל הגילאים להתמודד עם הקשיים השונים שמייצרים החיים המודרניים בעיר. המאפיין הבולט ביותר של השיטה הוא ההתמקדות בהווה ובמצוקה שיצרה את הצורך בטיפול. 

  כאמור טיפול CBT מתאים לצעירים ולמבוגרים שחווים קושי רגשי אשר בא לידי ביטוי בחרדה או בדיכאון. השיטה יעילה מאוד גם במקרים של דימוי עצמי ירוד או חוסר ביטחון עצמי, תופעות רווחות למדי בכל עיר גדולה עם תחרות גבוהה. ביישנות, או בשמה העדכני חרדה חברתית, היא עוד סיבה נפוצה להגעה אל של מטופלים אל הקליניקה בתל אביב, וכך גם קשיים בזוגיות.

  השיטה מתאימה גם להקלה על פוסט טראומות, לשינוי דפוסי התנהגות לא רצויים כמו התפרצויות זעם בכל גיל, תחושת חוסר הגשמה הן בפן האישי והן בפן המקצועי, ועוד.

  ברור שהציפייה שלכם היא לקבל פתרון מהיר ככל האפשר וזה אחד היתרונות המרכזיים של טיפול CBT. "סוד" ההצלחה הוא הזיהוי המדויק של דפוסי החשיבה השגויים שמובילים להתנהלות לא נכונה, כלומר כזו שלא משרתת באמת את טובתו של האדם. העלאת המודעות לדפוסים אלה מאפשרת לשנות גם את החשיבה וגם את ההתנהגות, ותוך חודשים בודדים ניתן לפוגג חרדות שונות ולהצליח להתמודד עם כל קושי.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן