איך אימון אינטגרטיבי יכול לעזור לפחדים אצל ילדים

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  פחד הוא תופעה טבעית לחלוטין, ויש בה אפילו תועלת, בכל גיל ובוודאי שאצל ילדים. יחד עם זאת חשוב לעזור לכל ילד או ילדה שמתקשים להתמודד עם פחדים שונים ועם חרדות. אחת הדרכים האפקטיביות ביותר היא אימון אינטגרטיבי. בכתבה זו תמצאו הסברים מפורטים לגבי התועלות של סוג אימון זה ולגבי האופנים שבהם הוא מפוגג פחדים וחרדות.

  הילד או הילדה לומדים להכיר את עצמם

  פחדים נוצרים אצל ילדים כתוצאה מהתפתחות ההבנה שלהם את העולם ובפרט המודעות לכך שיש גם סכנות. גורם נוסף להיווצרות פחד או חרדה הוא תגובה שלילית של הורה ביחס לגירוי מסוים (אם האבא מפגין פחד עז מכלבים, יש סיכוי גבוה שגם הילד יפחד מהם). גם גירויים מסוימים כמו טיפול שיניים, סרט מפחיד או חושך עשויים לייצר פחד. כשהפחד הופך לחרדה – כלומר פחד עז שמייצר מצוקה רגשית והימנעות מפעילויות עד כדי שיבוש שגרת החיים – נדרש מענה מקצועי.

  האימון האינטגרטיבי עוזר לילדים להכיר את עצמם טוב יותר. על בסיס תשומת לב מלאה ומדויקת הן לרגשות, הן למחשבות, הן לדיבור, הן לכוונות והן למעשים, קל יותר לילד או לילדה לפרש נכון כל סיטואציה – ובפרט את ההתנהלות שלהם בכל מצב.

  הילד או הילדה לומדים להאמין בעצמם

  האימון האינטגרטיבי הוא למעשה תהליך העצמה משמעותי מאוד. הילד או הילדה זוכים כאמור להכיר את עצמם טוב יותר, ובהתאם הם לומדים שיש להם כוחות ויכולות – הרבה יותר מכפי שחשבו לפני האימון. ילדים שמגלים כי טמונות בהם חוזקות של ממש, לומדים להאמין בעצמם וביכולת שלהם להתמודד עם כל אתגר – לרבות כלב ואפילו גדול, חושך, טיפול שיניים, אינטראקציות חברתיות, גירושין ועוד ועוד.

  למעשה התרומה של העצמה אישית לילדים על בסיס האימון האינטגרטיבי היא עצומה, ובאה לידי ביטוי גם בהמשך החיים, כשהם מתבגרים – בזכות הדימוי העצמי המשופר והיציב.

  הילד או הילדה לומדים שיש להם בחירה

  מרכיב מהותי נוסף של האימון האינטגרטיבי הוא הבחירה. כל ילד וילדה שזוכים לעבור אימון שכזה אצל אשת מקצוע מיומנת לומדים שיש להם בחירה. כלומר, שהם אלה ששולטים (בהתאם לגילם, כמובן) על המציאות שלהם. התובנה הזו מסייעת מאוד בהפגת חרדות מכל הסוגים – חרדות חברתיות, חרדת נטישה, חרדת מבחנים, חרדת כלבים ועוד ועוד. בדרך זו נשאר פחד רצוי וטבעי שתורם להתנהגות זהירה, אבל אין פחדים שמחבלים ביכולת למצות את החיים, והילדים יכולים להתפתח באופן מיטבי.

  מה היה לנו עד עכשיו?
  איילת קרניאל עזרא
  איילת קרניאל עזרא

  איילת קרניאל עזרא, מומחית באימון ילדים ונוער ובטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). עוסקת בטיפול מעל 20 שנה. בעלת קליניקה המשלבת אימונים וטיפולים המותאמים אישית. מאמנת ילדים החווים קשיים רגשיים, חברתיים, התנהגותיים ולימודיים מהגיל הרך ועד תיכון. מטפלת בחרדה, דיכאון, תקיעות ופוביות שונות במבוגרים. בעלת ניסיון רב בטיפול בקהילה. בוגרת אוניברסיטת באר שבע, בית הספר לרוקחות באנגליה, אוניברסיטת תל אביב, מכללת וינגייט, בית הספר למאמנים מכון "דרך הדעת", המרכז לאימון וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן