איך אימון אינטגרטיבי לילדים ונוער יכול לתרום למיומנויות חברתיות

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  אימון אינטגרטיבי – כלומר אימון שמתייחס לכלל המרכיבים בהתנהגות של המטופל: רגשות, מחשבות, מעשים ועוד – הינו תהליך שמוביל לשינוי משמעותי בחיים. בפרט זה המצב כשהמטופלים צעירים, כלומר ילדים או בני נוער, ובמיוחד ישנה השפעה חיובית על האינטראקציות הבין-אישיות השונות.

  תקשורת חיובית ומקרבת

  אחת הדרכים שבהן אימון אינטגרטיבי משפר את היחסים במשפחה, כמו גם את היחסים של הילדים ובני הנוער עם בני גילם, היא פיתוח יכולות תקשורת טובות. אמנם אנחנו מתחילים לתקשר מגיל 0, ובגיל צעיר למדי לומדים להשתמש במילים – אבל מיומנויות תקשורת הן לא דבר מובן מאליו, ובוודאי יכולת שחשוב לפתח (בכל גיל).

  כשהילד או הילדה לומדים לבקש במקום לדרוש, להכיר תודה, לסלוח, להביע בצורה ברורה ומדויקת את הרצונות שלהם ובמקביל גם להקשיב לצד השני בכל אינטראקציה – התוצאה היא תקשורת חיובית, מקרבת ואפקטיבית, ובהתאם בסיס איתן ליחסים טובים.

  שליטה עצמית משופרת

  עוד דרך שבה אימון אינטגרטיבי – כלומר אימון ברמת החשיבה וברגש גם יחד – מחזק את הקשרים החברתיים של הילד או בן הנוער היא באמצעות מתן כלים לשליטה עצמית טובה יותר. ילד שנוטה להתפרצויות זעם יתקשה לרכוש חברים ובוודאי שיהיה לו קשה לשמור על חברויות. באופן דומה נערה שמגיבה לכל קושי בסערת רגשות פנימית עזה, כזו שגורמת לה להתרחק, עלולה לסבול מבדידות.

  אימון אינטגרטיבי הוא תהליך ממוקד שמצליח לשנות את אותם דפוסי התנהגות לא רצויים. בפרט הוא מקנה כלים לשליטה עצמית טובה יותר, גם ברגעים מאתגרים מאוד. כלים אלה מפוגגים מתח, מונעים התפרצויות רגשיות ומאפשרים לילדים להביא את הצד שלהם לידי ביטוי באופן נכון.

  חיזוק הדימוי העצמי

  ילדים שהדימוי העצמי שלהם שלילי או רעוע מאמינים שגם הסביבה שופטת אותם באופן דומה, לחומרה, כולל הסביבה הקרובה – חברים ובני משפחה. התוצאה, באופן טבעי, תהיה יחסים עכורים. אימון אינטגרטיבי שמועבר על-ידי איש או אשת מקצוע עם ניסיון רב, ובפרט בעבודה עם ילדים, משנה את התמונה גם בהיבט משמעותי זה.

  אחד ההישגים האפשריים של האימון האינטגרטיבי – שהוא תהליך שבכל מקרה מותאם ספציפית לכל מטופל או מטופלת – הוא שיפור ניכר בדימוי העצמי. ילדים שמבינים כי טמונות בהם עוצמות, ובנוסף הם לומדים להשתמש בהן נכון, יתמלאו בביטחון עצמי חיוני, וירגישו נינוחים יותר ובטוחים ביותר בכל מפגש עם אחרים. השיפור מורגש גם בשגרה וגם באירועים משפחתיים, וכמובן גם באינטראקציות החברתיות עם בני/בנות אותו גיל – אינטראקציות קריטיות להתפתחות מיטבית גם בגיל הילדות וגם בגיל ההתבגרות.

  מה היה לנו עד עכשיו?
  איילת קרניאל עזרא
  איילת קרניאל עזרא

  איילת קרניאל עזרא, מומחית באימון ילדים ונוער ובטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). עוסקת בטיפול מעל 20 שנה. בעלת קליניקה המשלבת אימונים וטיפולים המותאמים אישית. מאמנת ילדים החווים קשיים רגשיים, חברתיים, התנהגותיים ולימודיים מהגיל הרך ועד תיכון. מטפלת בחרדה, דיכאון, תקיעות ופוביות שונות במבוגרים. בעלת ניסיון רב בטיפול בקהילה. בוגרת אוניברסיטת באר שבע, בית הספר לרוקחות באנגליה, אוניברסיטת תל אביב, מכללת וינגייט, בית הספר למאמנים מכון "דרך הדעת", המרכז לאימון וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן