חרדת מבחנים אצל ילדים ומתבגרים

חרדת מבחנים אצל ילדים הינה תופעה שכיחה. הילדים שלכם נרגשים מידי לפני מבחן? במהלך השנה הם עובדים קשה, מבינים את החומר, מתרגלים את השיטות, פותרים תרגילים. אבל פתאום, כשמגיע זמן המבחן, אוחזת בהם חרדה לא מוסברת… הידיים מזיעות, דפיקות הלב הולמות בעור התוף, הראייה מטשטשת, הנשימות נהיות מהירות ורדודות. הם יודעים שהם עומדים להיכשל במבחן למרות שהם יודעים את כל החומר.
למה זה קורה להם ?? אל תתנו להם ליפול לדכדוך, נסו את שיטת CBT לטיפול בחרדת מבחנים אצל ילדים ומתבגרים.

חרדת מבחנים אצל ילדים ומתבגרים – סיבות

חרדת מבחנים אצל ילדים ובקרב בני נוער נובעת משילוב בין שני גורמים: מחשבות שגורמות לחרדה ותגובה גופנית למחשבות. יכולות להיות סיבות רבות למחשבות שגורמות לחרדה: אולי תקופת הבחינות זכורה להם כתקופה לחוצה, מפחידה שיכולה להוביל אסון? או שהן נכשלו פעם במבחן חשוב ותוכניות הקיץ שלהם התבטלו לטובת חוג קיץ במקצוע השנוא? אולי ההורים הגיבו קצת קשה מדי לציונים נמוכים? אולי הם קיבלו מסרים מהסביבה שכל ציון פחות מ-100 הוא כישלון?

זה לא באמת משנה למה התפתחו המחשבות האלה, אבל בשעת מבחן הן צפות ועולות ומציפות את ילדיכם: אתם לא מסוגלים, אתם טיפשים, לעולם לא תצליחו בחיים..
חרדת מבחנים בקרב בני נוער ואף אצל ילדים מתבטאת בתגובות גופניות למחשבות ולרגשות השליליים העולים בשעת מבחן. חלק מהילדים מרגישים כאילו הם עומדים לחטוף התקף לב. אחרים מרגישים תחושה של טביעה. הנשימות הקצרות גורמות לקושי בריכוז.

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  שיטות טיפול בחרדת מבחנים בקרב בני נוער

  טיפול בחרדת בחינות תוקף את שני הגורמים לחרדת מבחנים(המחשבות והתגובות הגופניות) משני כיוונים שונים. כיוון אחד הוא הכיוון הקוגניטיבי: בואו נזהה מחשבה שלילית, נזהה שזו רק מחשבה, ונלמד איך לתפוס מרחק בריא מהמחשבה הזאת מבלי שהיא משתלטת עלינו. הצד השני הוא הצד ההתנהגותי. כאן נלמד איך להרגיע התקף חרדה אצל המתבגרים והילדים באמצעות מדיטציה, נשימות ונתרגל חשיפה למצבים מלחיצים בתנאים בטוחים. אולי נעשה מבחני-דמה מצחיקים במסגרת הטיפול, שוב ושוב ושוב, עד שהתגובה האוטומטית למבחן לא תהיה תגובת חרדה. אולי נצפה ביחד בסצנות של מבחנים בסרטים ונתרגל נשימות עמוקות, מדיטציה ורוגע.

  המטרה של הטיפול היא לנתק בין הסיטואציה (מבחן) לבין התגובה הטבעית (חרדה) וללמד את ההגוף והנפש לשלוט בתגובות.

  אם אתם הורים לילד, נער או נערה עם חרדת מבחנים שמתקשים להתמודד עם פחדים ודאגות, התקשרו עכשיו והתייעצו איתי. טיפול באמצעות CBT יכול לעזור מאוד ביישום אסטרטגיות להפחתה ולהתגברות על חרדת מבחנים.

  שאלות נפוצות:

  חרדת בחינות היא חרדה המשפיעה על המחשבות וההתנהגות שלנו כאשר אנו עומדים לפני מבחן גדול. אוטומטית הגוף והנפש מתחילים להילחץ ולהגיב בהתאם והנבחן אף עשוי להרגיש משותק לפני ובמהלך הבחינה. זה יכול לנבוע מסיבות רבות ומגוונות וחשוב לטפל בנושא במהירות האפשרית.

  באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי ניתן לטפל בחרדת בחינות בצורה יעילה מאוד. נלמד כיצד לשלוט במחשבות, ברגשות ובהתנהגות שלנו וכיצד להתנהל לפני ובמהלך הבחינה כדי להפחית את הלחץ, להשכיח את המחשבות הרעות שפוגעות בנו ואיך לא לתת להן להשתלט עלינו.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן