טיפול בפחד גבהים

נמנעים ממעליות שקופות וממדרגות תלולות? מעדיפים להישאר צמוד לקרקע וזקוקים לטיפול בחרדת טיסה? איך תדעו אם אתם זקוקים לטיפול בפחד גבהים? פחד גבהים הוא פחד שטבוע בנו עמוק מאוד, מאז הילדות. אף אחד לא צריך ללמד ילדים בני חצי שנה להימנע מגבהים – הם עושים את זה באופן אינסטינקטיבי. בסרטון הבא תוכלו לראות ניסוי מפורסם בשם ניסוי המצוק השקוף/הוויזואלי כדי להבין כיצד מגיבים פעוטות לגבהים.

אם כך מתנהגים פעוטות באופן אינסטינקטיבי, מה הפלא שרבים ממשיכים לפחד מפני גבהים גם בגילאים מאוחרים? הפחד הזה הוא חלק ממנגנון הישרדות בריא וטוב. אבל כשהוא מתחיל לפגוע בתפקוד היומיומי שם מתחילה הבעיה.

איך אפשר לדעת אם אני צריכ/ה טיפול בפחד גבהים?

אם פחד גבהים זו תופעה נורמלית ובריאה, למה צריך לטפל בה? התשובה היא פשוטה: לא כל פחד גבהים דורש טיפול. מה כן דורש טיפול?

 • פחד גבהים שגורם לאדם להימנע ממפגשים חברתיים, עבודות, טיולים או כל פעילות משמעותית אחרת (ראיונות עבודה במגדלים גבוהים, טיולים משפחתיים בצפון, טיסות לחו"ל וכו').
 • פחד גבהים הגורם למצוקה חריפה (תחושה של התקף לב, טביעה, התקף פאניקה וכו').
 • פחד גבהים שגורם לאנשים אחרים בחייו של החרד למצוקה קשה.

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  כיצד מתבצע הטיפול?

  טיפול בפחד גבהים הוא בין הטיפולים הפשוטים ביותר בעולם ה-CBT – אך הוא דורש הרבה מאוד נחישות, אומץ ועבודה קשה מהמטופל/ת. המחצית הראשונה של הטיפול תתבצע בקליניקה, שם נלמד ביחד לזהות מחשבות, רגשות ותגובות גופניות הקשורות לפחד גבהים ונתרגל מדיטציה והרפיה.

  במחצית השנייה הטיפול יתבצע בחוץ, באוויר הפתוח, לצד גרמי מדרגות וחלונות, בתוך מעליות שקופות ואפילו על גגות. אל תדאגו, לחלק הזה תגיעו מצוידים בשעות רבות של תרגול מדיטציה ודמיון מודרך וכמובן – המטפלת הצמודה האוהבת שלכם (אני) שתהיה שם לצידכם בכל שלב של הדרך.

  היי, שמי איילת קרניאל עזרא, אני מטפלת CBT בחרדה ובדיכאון. כחלק מהמסע אישי שלי במטרה לעזור לאחרים הפכתי מרוקחת למטפלת CBT וזכיתי להעניק לאנשים כלים לנפש בריאה. טיפול בחרדות CBT מתמקד בדרך כלל בבניית הרגלי חיים בריאים ומציג תוצאות בשטח תוך זמן קצר, בין 10-20 טיפולים בממוצע.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן