טיפול בפחד מכלבים

טיפול בפחד מכלבים באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי במבוגרים. סינופוביה, או פחד מכלבים, היא פוביה ספציפית נפוצה ביותר. למרות שפחד מנחשים ועכבישים הן פוביות אפילו יותר נפוצות, סביר להניח כי האדם הממוצע יפגוש בחיי היומיום כלב או שניים. פוביה מכלבים עלולה להיות הרסנית, מגבילה קשר עם חברים ובני משפחה בעלי כלבים ולעיתים אף מגבילה את הפעילות היומיומית.

טיפול בפחד מכלבים – גורמים לפחד מכלבים

בטיפול בפחד מכלבים באמצעות CBT אנו למדים כי כמו רוב הפוביות מבעלי חיים, חשש מכלבים נגרם לרוב מחוויה שלילית עם כלב, במיוחד במהלך הילדות. ילדים וכלבים הם באופן טבעי סקרנים, וייתכן שקפץ עליכם גור נרגש מדי או נבח ונהם עליכם כלב שמירה גדול. כלב גדול עלול ליצור פחד גדול בילד קטן, גם אם לא התרחשה שום התקפה באופן ממשי.

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  החוויה השלילית לא צריכה בהכרח להשפיע עליכם באופן ישיר. הורים רבים מזהירים את הילדים לא להתקרב לכלבים זרים. דמיון פורה של ילד בשילוב עם הבנה לא מדויקת או אפילו התנהגות שגויה של הכלב עלולה להוביל לפוביה מלאה מכלבים. אם חבר או קרוב משפחה הותקף על ידי כלב, או להורה יש פחד מוגזם, הסיכון לפתח סינופוביה גדל.

  טיפול בפחד מכלבים – תסמינים

  כמו כל הפוביות, עוצמת החשש מכלבים עשויה להשתנות באופן דרמטי מאדם לאדם. אתם עלולים לפחד רק מכלבים גדולים. ייתכן שלא נעים לכם להיות בסביבת כלבים ותסתפקו בצפייה בכלבים בתצלומים או בתוכניות טלוויזיה. כמו כן, הסימפטומים המופיעים כתוצאה מפחד מכלבים עשויים גם הם להשתנות. תגובות נפוצות במפגש עם כלבים כוללות: קפיאה במקום, רעד בלתי נשלט, בחילה, בריחה וכדומה. ישנם אנשים שעלולים אפילו לפרוץ בבכי.

  טיפול בפחד מכלבים – סיבוכים

  מכיוון שכלבים כל כך פופולאריים, הימנעות ממפגש עימם עשויה להיות כמעט בלתי אפשרית. אתם עלולים למצוא את עצמכם מגבילים קשר עם בעלי כלבים, אפילו עד כדי הימנעות ממפגשים משפחתיים. ייתכן שלא תוכלו ליהנות מפעילויות בחיק הטבע כמו הליכה בפארק, טיולים רגליים או קמפינג מכיוון שחובבי חוצות רבים מביאים את כלביהם. עם הזמן, השגרה הרגילה שלכם עלולה להפוך למוגבלת ביותר כאשר אתם מנסים למנוע מגע מקרי עם כלבים.

  איך אפשר לטפל בזה

  כמו כל הפוביות מבעלי חיים, גם בחשש מכלבים ניתן לטפל בעזרת טיפול קוגניטיבי התנהגותי במבוגרים וילדים (CBT) . העבודה עם מטפל CBT באמצעות טכניקות קוגניטיביות התנהגותיות נועדו לסייע בהפחתת הפחד ובעידוד מיומנויות התמודדות מועילות יותר.

  שאלות נפוצות:

  פוביה מכלבים היא אחת הפוביות הנפוצות ביותר והיא יכולה להתקיים גם אצל ילדים וגם אצל מבוגרים. בשונה מבעלי חיים רבים אחרים ומסוכנים באמת, את הכלבים אתם עשויים לפגוש מדי יום אצל חברים, בני משפחה, כשאתם הולכים בפארק או עושים סידורים בעיר… מלבד העובדה שחשוב לא לחיות בפחד כל הזמן הרי שזה עשוי להשפיע על היחסים והקרבה שלכם לבני המשפחה והחברים שלכם שכן מגדלים כלבים. חשוב לטפל באופן מהיר ככל האפשר.

  כיום יש שיטות טיפול מתקדמות ויעילות כמו טיפול קוגניטיבי התנהגותי שיכול לסייע בטיפול בפחד מכלבים גם למבוגרים וגם לילדים.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן