מהו אימון אינטגרטיבי לילדים ונוער

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  אימון אינטגרטיבי הוא אימון שמתייחס למספר אספקטים חשובים בחיים. בהתאם זהו תהליך מועיל מאוד בכל גיל, ובפרט לילדים ולבני נוער שמגבשים את זהותם ומתמודדים עם אתגרים מורכבים מאוד. למעשה מדובר במתנה של ממש לכל ילד או ילדה – מתנה משנת חיים.

  המרכיבים העיקריים של אימון אינטגרטיבי

  אימון אינטגרטיבי מתייחס כאמור לכל המרכיבים שמשפיעים על ההתנהגות של הילד או בן הנוער: כוונה, רגש, שכל, מחשבה, דיבור, מעשה ועוד. הקדשת תשומת לב מלאה לכל פרט – למשל לרגשות שמתעוררים בסיטואציות שונות, לאופן שבו מתפרשים הדברים שהילד אומר, לאפשרויות השונות שיש לו בכל נקודת זמן – עוזרת לילד להכיר את עצמו לעומק.

  בנוסף, הילדים לומדים בדרך זו שיש להם בחירה, ושיש להם שליטה על מציאות חייהם. זהו הבסיס להתנהלות שבאמת מיטיבה איתם ולחיים טובים יותר.

  אימון אינטגרטיבי – להאמין בילדים כדי שיאמינו בעצמם

  העיקרון המרכזי של אימון אינטגרטיבי לילדים ובני נוער הוא שכל אדם יכול להשתנות אם הוא מקבל את הכלים הנכונים. בפרט חשוב לעזור לכל ילד וילדה להאמין בעצמם. דימוי עצמי אצל ילדים הוא נושא רגיש, ובאמצעות האימון ניתן לבנות דימוי חיובי מאוד, ולא פחות חשוב, יציב.

  ילד שמגלה את החוזקות הטמונות בו הוא ילד שיצליח להתמודד גם עם סיטואציות לא פשוטות ואפילו משברים. בנוסף המודעות לחוזקות מאפשרת לחזק עוד יותר את אותן יכולות חיוניות, ועל הבסיס שלהן לפתח עוד איכויות חיוביות.

   זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו   כלים פרקטיים לחיים

   מוטיב בולט אחר של אימון אינטגרטיבי לילדים ובני נוער הוא היותו פרקטי מאוד. הילד או הילדה לומדים לתקשר עם העולם נכון יותר (תקשורת מילולית ולא מילולית), להימנע משיפוט עצמי מחמיר יתר על המידה, לארגן את המחשבות בצורה מדויקת ויעילה, ורוכשים עוד כלים אפקטיביים רבים – כאלה שילוו אותם ויסייעו להם לאורך כל החיים.

   התהליך ממוקד מאוד וכולל תרגולים יצירתיים ומשחקים לסילוק דפוסי חשיבה והתנהגות שלא באמת מקדמים את הילד. בנוסף כולל האימון תרגול של דרכי התנהלות נכונות יותר – למשל בקשה במקום דרישה, הכרת תודה, סליחה, חיפוש פתרונות במקום תלונות ועוד. לפעמים יהיו גם "שיעורי בית", להטמעת הדרכים החדשות.

   תהליך ממוקד שמתאים לכל אחד ואחת

   אימון אינטגרטיבי הוא טיפול ממוקד לילדים בכל הגילאים, בזכות היכולת להתאים את התהליך לילד או לילדה הספציפיים. חשוב להדגיש כי נשות ואנשי מקצוע עם ניסיון יחוללו פלאים גם אצל ילדים שמטבעם מתנגדים

   מה היה לנו עד עכשיו?
   איילת קרניאל עזרא
   איילת קרניאל עזרא

   איילת קרניאל עזרא, מומחית באימון ילדים ונוער ובטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). עוסקת בטיפול מעל 20 שנה. בעלת קליניקה המשלבת אימונים וטיפולים המותאמים אישית. מאמנת ילדים החווים קשיים רגשיים, חברתיים, התנהגותיים ולימודיים מהגיל הרך ועד תיכון. מטפלת בחרדה, דיכאון, תקיעות ופוביות שונות במבוגרים. בעלת ניסיון רב בטיפול בקהילה. בוגרת אוניברסיטת באר שבע, בית הספר לרוקחות באנגליה, אוניברסיטת תל אביב, מכללת וינגייט, בית הספר למאמנים מכון "דרך הדעת", המרכז לאימון וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד.

   לתיאום שיחת ייעוץ

   הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

   Call Now Button דילוג לתוכן