חרדות סימפטומים

חרדות וסימפטומים טיפול באמצעות CBT

בין אם אתם סובלים מהתקפי פאניקה, מחשבות אובססיביות, דאגות בלתי פוסקות או כל פוביה אחרת, חשוב שתבינו כי אפשר אחרת. אתם לא חייבים לחיות עם חרדות ופחדים.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי במבוגרים (CBT) יכול לעזור נגד חרדות סימפטומים השונים שנוצרו כתוצאה מהן ולזהות את הסימנים להתקף חרדה מבעוד מועד.

טיפול תרופתי בחרדות מטפל בסימפטומים של הבעיה בעוד, טיפול בחרדות באמצעות CBT מטפל בשורש הבעיה, בחרדות עצמן. טיפול CBT יכול לחשוף את הגורמים הראשוניים לחרדות ולפחדים מהם סובלים מטופלים. הטיפול מלמד כיצד להתמודד עם חרדות והסימפטומים שלהןכיצד להירגע, להתמודד עם מצבים לא מלחיצים בדרכים חדשות ופחות מפחידות.

מטרות כל סוגי הטיפולים בחרדות הן להוריד את רמת החרדה, לעזור למטופל להירגע ולהתגבר על הפחדים שלו. טיפול קוגניטיבי התנהגותי נחשב לסוג טיפול מוביל בחרדות שונות וניתן לשלב אותו עם סוגי שונים של טיפול כולל טיפול תרופתי.

טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) לחרדה

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא הטיפול הנפוץ ביותר להפרעות חרדה. מחקרים מלמדים, כי שיטת CBT  יעילה בטיפול בהפרעות פאניקה, פוביות, הפרעת חרדה חברתית והפרעת חרדה כללית ועוד.

טיפול CBT כולל שני מרכיבים עיקריים:

  • טיפול קוגניטיבי אשר בוחן כיצד מחשבות שליליות, או קוגניציות, תורמות לחרדה.
  • טיפול התנהגותי אשר בוחן כיצד המטופל מתנהג ומגיב במצבים המעוררים חרדה.

הנחת היסוד של שיטת  CBT היא שהמחשבות שלנו משפיעות על הדרך שבה אנו מרגישים. במילים אחרות, לא המצב בו האדם נמצא הוא שקובע כיצד הוא מרגיש, אלא התפיסה שלו את המצב.

טיפול באמצעות CBT מפתח מיומנויות התמודדות ופתרון בעיות בצורה טובה יותר ומעניק כלים כיצד להתגבר על החרדה והסימפטומים שלה. הטיפול בהפרעות חרדה שונות אחת מהשנייה. לדוגמא, אם המטופל סובל מהפרעה טורדנית-כפייתית (OCD) הטיפול יהיה שונה מטיפול בחרדת נהיגה. משך הטיפול יהיה תלוי בסוג החרדה והסימפטומים השונים שלה. טיפול באמצעות CBT ידוע כטיפול בטווח קצר של 12מפגשים בממוצע.

היי, שמי הוא איילת קרניאל עזרא, מטפלת CBT, נשואה +3, גרה ועובדת בתל אביב, מטפלת בחרדה ודיכאון בשיטת CBT.

סובלים מחרדות קשות או קלות- אשמח ללוות אתכם מהחושך אל האור.

סימנים של חרדה
מה היה לנו עד עכשיו?
איילת קרניאל עזרא
איילת קרניאל עזרא

איילת קרניאל עזרא, נשואה +3, גרה ועובדת בתל אביב, מטפלת בחרדה ודיכאון בשיטת CBT.

Call Now Button
דילוג לתוכן