חרדות סימפטומים

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  סימפטומים של חרדה – טיפול באמצעות CBT

  בין אם אתם סובלים מהתקפי פאניקה, מחשבות אובססיביות, דאגות בלתי פוסקות או כל פוביה אחרת, חשוב שתבינו כי אפשר אחרת. אתם לא חייבים לחיות עם חרדות ופחדים.

  טיפול קוגניטיבי התנהגותי במבוגרים (CBT) יכול לעזור נגד חרדות והסימפטומים השונים שנוצרו כתוצאה מהן ולזהות את הסימנים להתקף חרדה מבעוד מועד.

  טיפול תרופתי בחרדות מטפל בסימפטומים של הבעיה בעוד, טיפול בחרדות באמצעות CBT מטפל בשורש הבעיה, בחרדות עצמן. טיפול CBT יכול לחשוף את הגורמים הראשוניים לחרדות ולפחדים מהם סובלים מטופלים. הטיפול מלמד כיצד להתמודד עם חרדות והסימפטומים שלהןכיצד להירגע, להתמודד עם מצבים לא מלחיצים בדרכים חדשות ופחות מפחידות.

  מטרות כל סוגי הטיפולים בחרדות הן להוריד את רמת החרדה, לעזור למטופל להירגע ולהתגבר על הפחדים שלו. טיפול קוגניטיבי התנהגותי נחשב לסוג טיפול מוביל בחרדות שונות וניתן לשלב אותו עם סוגי שונים של טיפול כולל טיפול תרופתי.

  טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) לחרדה

  טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא הטיפול הנפוץ ביותר להפרעות חרדה. מחקרים מלמדים, כי שיטת CBT  יעילה בטיפול בהפרעות פאניקה, פוביות, הפרעת חרדה חברתית והפרעת חרדה כללית ועוד.

  טיפול CBT כולל שני מרכיבים עיקריים:

  • טיפול קוגניטיבי אשר בוחן כיצד מחשבות שליליות, או קוגניציות, תורמות לחרדה.
  • טיפול התנהגותי אשר בוחן כיצד המטופל מתנהג ומגיב במצבים המעוררים חרדה.

  הנחת היסוד של שיטת  CBT היא שהמחשבות שלנו משפיעות על הדרך שבה אנו מרגישים. במילים אחרות, לא המצב בו האדם נמצא הוא שקובע כיצד הוא מרגיש, אלא התפיסה שלו את המצב.

  טיפול באמצעות CBT מפתח מיומנויות התמודדות ופתרון בעיות בצורה טובה יותר ומעניק כלים כיצד להתגבר על החרדה והסימפטומים שלה. הטיפול בהפרעות חרדה שונות אחת מהשנייה. לדוגמא, אם המטופל סובל מהפרעה טורדנית-כפייתית (OCD) הטיפול יהיה שונה מטיפול בחרדת נהיגה. משך הטיפול יהיה תלוי בסוג החרדה והסימפטומים השונים שלה. טיפול באמצעות CBT ידוע כטיפול בטווח קצר של 12מפגשים בממוצע.

  היי, שמי הוא איילת קרניאל עזרא, מטפלת CBT, נשואה +3, גרה ועובדת בתל אביב, מטפלת בחרדה ודיכאון בשיטת CBT.

  סובלים מחרדות קשות או קלות- אשמח ללוות אתכם מהחושך אל האור.

  מה היה לנו עד עכשיו?
  איילת קרניאל עזרא
  איילת קרניאל עזרא

  איילת קרניאל עזרא, מומחית באימון ילדים ונוער ובטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). עוסקת בטיפול מעל 20 שנה. בעלת קליניקה המשלבת אימונים וטיפולים המותאמים אישית. מאמנת ילדים החווים קשיים רגשיים, חברתיים, התנהגותיים ולימודיים מהגיל הרך ועד תיכון. מטפלת בחרדה, דיכאון, תקיעות ופוביות שונות במבוגרים. בעלת ניסיון רב בטיפול בקהילה. בוגרת אוניברסיטת באר שבע, בית הספר לרוקחות באנגליה, אוניברסיטת תל אביב, מכללת וינגייט, בית הספר למאמנים מכון "דרך הדעת", המרכז לאימון וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן