טיפול בחרדת טיסה

איזה טיפול בחרדת טיסה וטיפול בפחד גבהים מציעה שיטת ה CBT. כשהחברים שלכם חושבים “טיסה” הם חושבים על חופים זהובים שטופי שמש, מדינות רחוקות עם מסעדות טובות ומוסדות תרבות ופנאי. כשאתם חושבים על טיסה אתם… לא חושבים. חוסמים את המחשבה המחרידה על צינור ענק ואטום מרחף בשמים בלי שמישהו או משהו יחזיק אותו, נתון לחסדי השמיים, בגובה עשרות קילומטרים…

מה היא חרדת טיסה?

מבחינה סטטיסטית, הסיכוי למות בטיסה נמוך באופן משמעותי מהסיכוי למות בנסיעה במכונית. למרות זאת, הרבה מאוד אנשים מסרבים לעלות על כלי תעופה כל שהוא. בדרך כלל עבור הסובלים מחרדת טיסה, טיסה היא סוג של טריגר לזיכרון רע מהעבר כמו חוויה טראומטית שאדם חווה או נחשף אליה באמצעות קרובים. פסיכולוגיה מלמדת אותנו כי חרדת טיסה היא פחד הנובע בדרך כלל כתוצאה מפחדים וחרדות נוספות. הסטטיסטיקה מראה כי אנשים שזקוקים לטיפול בפחד מטיסה סובלים גם מקלסטרופוביה (פחד מהימצאות במקומות סגורים) ואקרופוביה (פחד גבהים) והתקפי חרדה נוספים.

חרדת טיסה היא משהו שאפשר להתעלם ממנו ולחיות איתו בשלום, אך טיפול בחרדת טיסה באמצעות שיטת  CBT יאפשר למטופלים ולשים את כל הפחדים מאחוריהם ולהמריא אל השחקים מבלי חשש.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי במבוגרים ובילדים משלב איתור דפוסי חשיבה מזיקים ומעוותים, שינוי דפוסי חשיבה המודעות העצמית האמיתית. המטופלים לומדים כיצד לזהות דפוס חשיבה שליליים ו”לתפוס מהם מרחק בריא”. במקביל לטיפול התנהגותי נלמד להיחשף לפחדים ולשנות דפוסי התנהגות ישנים, לעבוד על יכולת ההנעה הפנימית במטרה ליצור אורח חיים בריא פסיכולוגית והתגברות על חרדת הטיסה.

טיפול בחרדת טיסה  באמצעות CBT – איך זה עובד?

טיפול בחרדות CBT הוא טיפול ממוקד מטרה, הפועל לפתרון בעיות בצורה מהירה יעילה וממוקדת. הטיפול כולל עבודה צעד אחר צעד להשגת יעדים כמו טיפול בחרדת טיסה. במרבית המקרים רואים המטופלים שינויים משמעותיים בחייהם בתוך טווח של בין 10-20 טיפולים תלוי בחומרת החרדה.

מי יכול לעשות טיפול קוגניטיבי – התנהגותי?

טיפול בחרדות CBT היא טכניקת טיפול יעילה מאוד המשמשת לעבודה עם אנשים בכל הגילאים. היא מעניקה כלים להתמודדות עם סוגים שונים של חרדות קשות או קלות כמו פחד גבהים, פחד במה, חרדת בחינות. טיפול בדיכאון קל ודיכאון בינוני.

מוזמנים ליצור קשר עם איילת קרניאל עזרא מטפלת CBT לקביעת טיפול: 052-3505507

Call Now Button
דילוג לתוכן