טיפול בחרדות קשות

האם אתם סובלים מחרדות, אפילו חרדות קשות? כיצד טיפול התנהגותי קוגניטיבי CBT יכול לעזור לכם?

מה היא חרדה?

חרדה היא תגובה נורמלית לתחושת סכנה. תגובה אוטומטית של הגוף מופעלת כאשר אנו מרגישים מאוימים, תחת לחץ, או בהתמודדות עם מצב מאתגר כמו ראיון עבודה, בחינה או דייט ראשון. חרדה במידה, היא אינה בהכרח דבר רע, היא יכולה לעזור להישאר ערניים וממוקדים, לדרבן לפעולה ולהניע לפתרון בעיות.

חרדה הופכת לבעיה כאשר החרדה נעשית קבועה או מכריעה. בעיות חרדה הן כאשר דאגות ופחדים פוגעים במערכות היחסים וחיי היומיום של האדם. זהו אחד מהסימנים לכך שנחצה גבול בין חרדה שהיא נורמטיבית להפרעת חרדה.

הפרעות חרדה הן קבוצה של מצבים הקשורים אחד לשני ולא הפרעה בודדת. התסמינים עשויים להשתנות מאדם לאדם. אחד יכול לסבול מהתקפי חרדה עזים בפתאומיות מוחלטת ללא שום אזהרה. האחר, עלול לסבול מחרדה רק מהמחשבה לצאת למסיבה. תסמינים של חרדה יכולים להופיע בצורות שונות, כל חרדה גורמת לפחד או היוצאת מפרופורציות של המצב הקיים.

הפרעות חרדה נעות בין הפרעות חרדה קלות להפרעות חרדה קשות. לא משנה מה אתם מרגישים חשוב להבין, הפרעות חרדה הן הבעיות הנפוצות ביותר בבריאות הנפש והן ניתנות לטיפול במספר שיטות. אחת משיטות הטיפול הנפוצות היא טיפול באמצעות CBT.

מוזמנים לקרוא גם על סימנים להתקף חרדה >>

טיפול בחרדות קשות באמצעות CBT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי במבוגרים הוא טיפול קצר טווח, האורך בממוצע עד ל 12 מפגשים. הטיפול מתמקד בדרכים להתמודד עם החרדה והסימפטומים שלה. העקרונות העומדים מאחורי שיטת CBT הם מציאת קשר בין מחשבותיו, רגשותיו, תחושות הגוף והתנהגויותיו של האדם וכיצד הם משפיעים זה על זה.

הטיפול הוא מקום בטוח בו המטופל והמטפל דנים כיצד המחשבות על סיטואציה מסוימת יכולות להשפיע על התגובה של המטופל מבחינה פיזית ורגשית. ביחד הם לומדים מה הן הדרכים המועילות להגיב לסיטואציה.

הטיפול כולל בניית מיומנויות ועובד על הפחתת מצוקה רגשית ותסמינים פיזיולוגיים על ידי שינוי הדברים הבאים: מחשבות שליליות או טעויות בפרשנות, אסטרטגיות התמודדות לא מועילות והתנהגויות שיכולות לחזק רגשות ותסמינים בשוגג.

היי, שמי איילת קרניאל, מטפלת CBT החל מחרדות קלות ועד חרדות קשות. אשמח לעזור לכם לחשב מסלול מחדש. בין החרדות בהן אני מטפלת: חרדת נהיגה, פחד גבהים, פחד מכלבים ועוד

חרדות קשות
מה היה לנו עד עכשיו?
איילת קרניאל עזרא
איילת קרניאל עזרא

איילת קרניאל עזרא, נשואה +3, גרה ועובדת בתל אביב, מטפלת בחרדה ודיכאון בשיטת CBT.

Call Now Button
דילוג לתוכן