תהליך הטיפול בCBT

  זקוקים לייעוץ ? לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים עכשיו  ישנם סוגים רבים ושונים של "טיפול בדיבור", ולבחור את הטוב ביותר הוא לפעמים ניסוי וטעיה. לכן טוב לעשות את המחקר על מנת לדעת אילו שאלות לשאול מטפל או מטפלת CBT פוטנציאלים, ולהחליט טוב יותר אם הוא מתאים לכם.

  לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) יתרונות רבים, במיוחד אם אינכם רוצים לבלות שנים בטיפול או בייעוץ. טיפול בחרדות CBT מתייחס להתנהגויות ודפוסי חשיבה ומתמקד בכאן ועכשיו במקום לנתח את העבר. טיפול קוגניטיבי התנהגותי אינו עוסק בצלילה למה שעשיתם אתם או ההורים שלכם בילדותכם. במקום זאת, שיטת CBT שואפת להתמקד בנושאים הנוכחיים העומדים על הפרק כמו טיפול בדיכאון קל – בינוני, פחד גבהים, חרדת טיסה וחרדת בחינות.

  טיפול קוגניטיבי התנהגותי מלמד מודעות עצמית והתמודדות רציונלית עם התנהגויות ותהליכי חשיבה. האורך הממוצע של טיפול CBT הוא בדרך כלל 16 מפגשים. טיפול ממוקד החוסך זמן כסף. טיפול התנהגותי קוגניטיבי נועד להעניק למטופל או המטופלת כלים קונקרטיים לנווט ברגשות, לשלוט בחשיבה ובכך לחסל התנהגויות לא רצויות כמו בחרדת נהיגה, פחד גבהים, חרדת בחינות, טיפול בחרדת כלבים וכדומה. הנחת היסוד והעיקרון הבסיסיים של טיפול קוגניטיבי התנהגותי היא שהדרך בה אנו חושבים משפיעה על ההתנהגויות שלנו, ושינוי החשיבה שלנו משנה את אופן חיינו.

  CBT הוא טיפול עבור האדם העובד המודרני, וגם עבור אנשים שעבורם טכניקות טיפול ממושכות אינן עובדות. במהלך הטיפול מוגדרים היעדים ונרכשים כלים המקדמים אותנו לעבר המטרה. הטיפול פרגמטי במהותו ולא יאפשר לכם להתרכז בעבר. טיפול קוגניטיבי התנהגותי במבוגרים הוא לרוב הבחירה היחידה למי שנתקע ומסתובב במעגלים. הטיפול קונקרטי, מהיר ומוצלח מאוד עבור רבים.

  טיפול CBT כולל בדרך כלל את השלבים הבאים:

  זיהוי מצב או מצבים בעייתיים – אלה עשויים להיות נושאים כמו מצב רפואי, גירושין, צער, כעס או תסמינים של הפרעה בבריאות הנפש. אתם והמטפל או המטפלת שלכם מקדישים זמן להחלטה באילו בעיות ומטרות רוצים להתמקד. לאחר שבחרתם באיזה קושי תרצו להתמקד, המטפל או המטפלת יעודד אתכם לשתף את המחשבות הקשורות לקושי והרגשות שצצים בעקבות מחשבות אלו. תיבחן גם הפרשנות והאמונות לגבי עצמכם או אחרים הקשורות לאותן המחשבות ובהתאם גם ההתנהגות. המטפל או המטפלת שלכם יציעו לכם לנהל יומן מחשבות ככלי עזר.
  זיהוי חשיבה שלילית או לא מדויקת – על מנת לעזור לכם לזהות דפוסי חשיבה והתנהגות המעצימים את הקושי, המטפל או המטפלת שלכם יבקשו מכם לשים לב לתגובות הפיזיולוגיות, הרגשיות וההתנהגותיות שלכם במצבים שונים.

  עיצוב מחדש של חשיבה שלילית או לא מדויקת – ככל הנראה המטפל או המטפלת שלכם יעודדו אותכם לשאול את עצמכם האם השקפתכם על המצב מבוססת על עובדה או על תפיסה לא מדויקת של המתרחש. שלב זה עשוי להיות קשה. יתכן ויש לכם דפוסי חשיבה על עצמכם ועל חייכם המושרשים מילדות. בתרגול, דפוסי החשיבה ודפוסי ההתנהגות המועילים יהפכו להרגל שלא ידרוש כל כך הרבה מאמץ.

  היי, שמי איילת קרניאל עזרא, אני מטפלת CBT בחרדה ודיכאון, אני מלווה מטופלים בכל הגילאים בבניית הרגלי חיים בריאים בתוך זמן קצר.

  מה היה לנו עד עכשיו?
  איילת קרניאל עזרא
  איילת קרניאל עזרא

  איילת קרניאל עזרא, מומחית באימון ילדים ונוער ובטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). עוסקת בטיפול מעל 20 שנה. בעלת קליניקה המשלבת אימונים וטיפולים המותאמים אישית. מאמנת ילדים החווים קשיים רגשיים, חברתיים, התנהגותיים ולימודיים מהגיל הרך ועד תיכון. מטפלת בחרדה, דיכאון, תקיעות ופוביות שונות במבוגרים. בעלת ניסיון רב בטיפול בקהילה. בוגרת אוניברסיטת באר שבע, בית הספר לרוקחות באנגליה, אוניברסיטת תל אביב, מכללת וינגייט, בית הספר למאמנים מכון "דרך הדעת", המרכז לאימון וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד.

  לתיאום שיחת ייעוץ

  הציגו את עצמכם ואני אחזור אליכם תוך זמן קצר.

  Call Now Button דילוג לתוכן